Užitečné informace

Doprava z pražského letiště

Do Bulharska létají od června letadla z Prahy několikrát za den. Ceny letenek tam a zpět začínají od 4 000 Kč. Let z Prahy do Burgasu (letiště Sarafovo) je krátký a trvá přibližně 2 hodiny. Je také možné zakoupit let z Katowic, Lipska nebo z Norimberku. Se zajištěním letenek Vám rádi pomůžeme.            

Přímo z letiště dojedete do apartmánů pravidelnou autobusovou linkou č.10 (6 Lv/osoba). Jízdenky zakoupíte přímo v autobusu a pojedete cca 45 min. Vystoupíte na konečné zastávce na autobusovém nádraží a odtud je to do apartmánů už jen kousek.

Nebo je možné z letiště využít taxi (40 Lv/4 osoby). V hlavní letní sezóně pro Vás můžeme po domluvě dojet autem až na letiště.

Autobusovou dopravou lze také pohodlně a levně cestovat po celém pobřeží, zastávka je cca 100 m od apartmánů. Pokud se rozhodnete pro zapůjčení auta, půjčovné se pohybuje kolem (30 Lv/den) s pojištením.

 

Doprava autem

Druhou možností je zvolit vlastní dopravu autem. Z Prahy cesta na Slunečné pobřeží trvá přibližně 20 hodin. Můžete pohodlně přespat v Bělehradě (pro 4 osoby za 800 Kč/noc).  Vejdete se tak do celkové ceny za dopravu 10 000 Kč.

Orientační ceny

V Bulharsku jsou ceny srovnatelné nebo nižší než v Čechách. Zde uvádíme některé orientační ceny pro Vaší představu.

  • Kurz 1 Lv (leva)/ 14 Kč

  • Výhodnější je měnit eura - 100 €/ 191 Lv

  • Dle zkušeností utratíte za jeden den cca 20 Lv na osobu.

Název Cena od (Kč) Cena od (Lv)
Pivo točené
14
1
Lv
Balkánský sýr 1 Kg
28
2
Lv
Celé grilované kuře
140
10
Lv
Večeře, oběd v restauraci
12
Lv
Alkoholické drinky v barech
56
4
Lv
Panáky
14
1
Lv